Sitno MTB Tour 2013

Pozývame Vás stráviť spoločný víkend plný jazdenia na horských bicykloch v Štiavnických vrchoch. Nebudú to žiadne preteky na čas, ale spoločné cyklotúry nie len pre tých, ktorí už majú najazdené stovky kilometrov ale aj pre tých, ktorí vysadnú na horský bicykel len cez víkend. Plánované trasy sú vhodné pre horský bicykel a po dohode celej skupiny je možné jednotlivé trasy operatívne zmeniť.

Program akcie:

05. 07.2013 (piatok) o 18:00 hod.  Večerný výšlap na Sitno
Stretneme sa na Námestí Sv. Trojice v Banskej Štiavnici a vyrazíme spoločne o 18:00 hod. smerom na Povrazník a ďalej budeme pokračovať do obce Ilija.  

06. 07. 2013 (sobota) o 9:30 hod.  Bajkom k tajchom cez Štiavnické vrchy
Celodenný pojazd začneme opäť na Námestí Sv. Trojice v Banskej Štiavnici. Z námestia začneme stúpať o 9:30 hod. popri tajchu Veľká Vodárenská do sedla Červená Studňa. Odtiaľto budeme pokračovať po červenej cyklotrase projektu cyklotrás Bajkom k tajchom. Na lúkach nad Richňavským tajchom prejdeme na zelenú cyklotrasu a zozjazdujeme dole k Richňavskému tajchu, kde sa môžeme občerstviť, prípadne okúpať v Richňavskom tajchu (nezabudnite si plavky). Ďalej budeme pokračovať po zelenej cyklotrase na Kopanice, kde sa môžeme opäť schladiť v Kopanickom tajchu. Z Kopanického tajchu budeme pokračovať zelenou cyklotrasou cez dediny Vysoká a Uhliská. Tu sa odpojíme zo značenej cyklotrasy a budeme pokračovať hrebeňovou trasou do dediny Pukanec, kde sa ocitneme uprostred Jarmoku ľudových remesiel. Tu sa môžeme občerstviť, ochutnať tradičné Pukanecké párance. Ďalej budeme pokračovať miestnymi asfaltkami cez dediny Jabloňovce, Baďan a pred dedinou Klastava odbočíme k Počúvadlianskemu mlynu a začneme stúpať k Počúvadlianskemu tajchu, kde sa môžeme na konci nášho pojazdu okúpať v tajchu a občerstviť v miestnych bufetoch. Dĺžka trasy je približne 70 km, naše tempo bude turistické, tak aby trasu zvládli aj menej trénovaní cyklisti. Aj napriek tomu sú pre vás pripravené únikové miesta z pojazdu: Richňavský tajch a križovatka Kňazovské pod dedinou Vysoká. 
 

07. 07. 2013 (nedeľa) o 9:30 hod.  Beliansky okruh
Na posledný deň nášho bikerského víkendu v Štiavnických vrchoch sme si pre Vás pripravili pojazd v okolí obce Banská Belá, kde spolu budeme jazdiť po jednej z pripravovaných horských cyklotrás Belianskej oblasti projektu Bajkom k tajchom.Stretneme sa na Námestí Sv. Trojice v Banskej Štiavnici, odkiaľ sa o 9:30 hod. presunieme popri Kalvárii do obce Banská Belá, kde sa pri DINASke napojíme na cyklotrasu Belianskeho okruhu. Dĺžka cyklotrasy je 16,5 km.


Ďalší program účastníkov SITNO MTB TOUR 2013 je individuálny.
 

Ubytovanie si zabezpečuje každý účastník individuálne. Odporúčame ubytovacie zariadenia v Banskej Štiavnici, Štiavnických Baniach a v Kopaniciach kvôli začiatkom jednotlivých cyklotúr.Viac informácií o ubytovacích zariadeniach nájdete na našej webstránke v sekcii UBYTOVANIE.
 

V prípade nepriaznivého počasia sa jednotlivé cyklotúry rušia bez náhradného programu. Sledujte aktuálne informácie o akcii tu, alebo v našom profile na Facebooku.


Fotografie z každého dňa akcie Sitno MTB Tour 2013 nájdete v webfotogalérii tu: www.picasaweb.google.com/mtbikerhh
 

06.13.2013 15:32 by Jan Urek (9 comments)

Go back

Add a comment

Comment by Martin Kubala | 06.15.2013

Janko len to ešte pár krát pripomeň, aby som na to nezabudol - rád by som s Vami išiel aspoň jeden výjazd...

Comment by Kocka | 06.23.2013

Presne tú trasu ktorá je v pláne na sobotu som si plánoval aj ja. Ostal mi to ako taký rest z prvého ročníka Tour. Ak budem v poriadku rád sa pridám.

Comment by base | 07.03.2013

V nedeľu som prešiel trate piatkového a sobotňajšieho programu akcie Sitno MTB Tour 2013. Zaujímal ma hlavne stav úsekov mimo udržiavaných cyklotrás Bajkom k tajchom.
Priatelia, ak nám vydrží počasie bez dažďa až do nedele, tak nás čaká parádny predĺžený víkend plný bikovania v Štiavnických vrchoch. Povrch tratí je prevažne suchý a tých pár mokrých úsekov určite do víkendu vyschne tiež. Tety v Pukanci už začali miesiť cesto na ich tradičné pukanské párance, aby v sobotu nakŕmili hladných bikerov, keď zozjazdujú zo sedla Krížny buk.
Takže poriadne nafúkať gumy, namazať retiazky, nahodiť bikerský úsmev a cez víkend sa vidíme...

Comment by base | 07.06.2013

S piatkovým výšlapom na Sitno sa prišlo popasovať 18 bikerov, ktorí sa nenechali vystrašiť neistým počasím. Počasie nás nechalo v pohodovom tempe absolvovať celú naplánovanú trasu.
Fotografií nájde tu: https://picasaweb.google.com/mtbikerhh/SitnoMTBTour2013Den1

Pridať komentár